Kanādas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā oficiālā vizītē apmeklē Rēzekni un RSEZ komercsabiedrības

  Ziņas/Kanādas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā oficiālā vizītē apmeklē Rēzekni un RSEZ komercsabiedrības

Kanādas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā oficiālā vizītē apmeklē Rēzekni un RSEZ komercsabiedrības

2016. gada 06. Jūnijs

Lai iepazītu Rēzekni, tās biznesa vidi, kā arī izglītības un kultūras iespējas, šā gada 30. un 31. maijā Rēzekni oficiālā vizītē apmeklēja Kanādas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā, Lietuvā un Igaunijā Alēns Osērs (Alain Hausser). Vēstnieks tikās ar Rēzeknes pilsētas domes un RSEZ pārstāvjiem, apmeklēja RSEZ komercsabiedrības, kultūras un izglītības iestādes.

 

Tikšanās laikā Rēzeknes pilsētas domē vizītes dalībnieki tika iepazīstināti ar nozīmīgākajiem Rēzeknes infrastruktūras projektiem un attīstības virzieniem, kā arī ekonomiskās attīstības tendencēm un RSEZ kā īpašu atbalsta instrumentu uzņēmējdarbības izaugsmes veicināšanai un investīciju piesaistei. Kanādas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā, Lietuvā un Igaunijā Alēns Osērs, tiekoties gan ar Rēzeknes pilsētas domes un RSEZ pārstāvjiem, gan uzņēmumiem, īpašu uzmanību vērsa uz turpmākās sadarbības iespējām tirdzniecības un investīciju jomā starp Latviju un Kanādu ES un Kanādas Brīvās tirdzniecības līguma (CETA) ietvaros. Lai tuvāk iepazītu uzņēmējdarbības un investīciju vidi Rēzeknē, divu dienu vizītes laikā vēstnieks apmeklēja arī RSEZ uzņēmumus – bērza saplākšņa ražotni “VEREMS” RSEZ SIA un metālapstrādes uzņēmumu SIA “LEAX Rēzekne” RSEZ –, iepazīstoties ar to ražošanas procesiem un uzņēmumu veiksmes stāstiem.

 

Vizītes ietvaros Kanādas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā, Lietuvā un Igaunijā Alēns Osērs apmeklēja gan Austrumlatvijas Radošo pakalpojumu centru “Zeimuļs”, gan Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju, kur tikās ar studentiem un sniedza tiem publisko lekciju. Tāpat Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas telpās vēstnieks atklāja foto izstādi “Arktikas noslēpumi” (Secrets of Artic), kurā līdzšinējais Kanādas vēstnieks Latvijā, Lietuvā un Igaunijā no 2012. līdz 2014. gadam Džons Morisons (John Morrison) atspoguļojis Kanādas Arktiku un tās noslēpumaino dabu.

 

Kā atzīst Kanādas vēstniecības pārstāvji, šāda veida vizītes sniedz iespēju ne tikai dziļāk iepazīt Latviju un tās pilsētās, bet arī veicināt sadarbību starp Kanādu un Latviju gan uzņēmējdarbības, gan izglītības un kultūras jomās.