RSEZ pasaules brīvo zonu “fDI Magazine” aptaujā saņemt atzinību divās kategorijās

  Ziņas/RSEZ pasaules brīvo zonu “fDI Magazine” aptaujā saņemt atzinību divās kategorijās

RSEZ pasaules brīvo zonu “fDI Magazine” aptaujā saņemt atzinību divās kategorijās

2015. gada 22. Oktobris
Populārā britu laikraksta “Financial Times” izdevuma “fDi Magazine” veiktajā aptaujā “Global Free Zones of the Year Awards 2015” par perspektīvākajām ekonomiskajām zonām pasaulē Rēzeknes Speciālā ekonomiskā zona guvusi atzinību divās kategorijās – infrastruktūras attīstība un reinvestīcijas.

“fDi Magazine” pētījumam tika aicinātas pieteikties brīvās/speciālās ekonomiskās zonas no visas pasaules, aizpildot aptauju par zonas pievilcību, iespējām un piedāvājumu investoriem. Kopumā tika vērtēti 76 pieteikumi no brīvajām zonām visā pasaulē, tostarp RSEZ un Ventspils brīvosta no Latvijas.

Kategorijā par reinvestīcijām RSEZ guvusi atzinību, ņemot vērā komercsabiedrību reinvestīcijas, jo īpaši metālapstrādes uzņēmuma “LEAX Rēzekne” 2014. gadā par 1000 kvadrātmetriem paplašināto ražošanas platību. Šajā kategorijā kā trīs veiksmīgākās līdz ar RSEZ novērtētas arī Šenonas brīvā zona no Īrijas un Lodzas SEZ no Polijas.

Starp septiņām veiksmīgākajām speciālajām zonām RSEZ guvusi atzinību kategorijā par infrastruktūras uzlabošanu, tādējādi radot labākus apstākļus uzņēmējdarbības attīstībai gan esošajiem uzņēmumiem, gan sekmējot jaunu investoru piesaisti. Rēzeknē veikti ieguldījumi ielu un inženiertehniskās infrastruktūras attīstībā. Arī laika posmā līdz 2019. gadam tiek plānoti Eiropas Savienības fondu un pašvaldību ieguldījumi ielu infrastruktūras un inženierkomunikāciju uzlabošanā. Kā veiksmīgi infrastruktūras attīstītāji novērtētās arī Ventspils brīvosta, Polijas, Krievijas, Serbijas un Spānijas speciālās ekonomiskās zonas.

Pētījuma rezultāti vērtējami kā nozīmīgs RSEZ panākums, jo tā ir atzinība par paveikto infrastruktūras uzlabošanā un sadarbībā ar esošajiem biznesa partneriem un potenciālajiem investoriem. Tas apliecina, ka RSEZ ir konkurētspējīga arī pasaules mērogā un ir perspektīva vieta investoriem sava biznesa attīstībai.

Galvenās balvas “fDi Magazine” 2015. gada perspektīvāko speciālo ekonomisko zonu aptaujā piešķirtas “Dmcc Free Zone” no Apvienotajiem Arābu Emirātiem un Katovices speciālajai ekonomiskajai zonai no Polijas.
Pētījuma rezultāti pieejami šeit: fDi 2015.pdf