Zviedrijas vēstnieks tiekas ar RSEZ vadību un apmeklē “LEAX Rēzekne”

  Ziņas/Zviedrijas vēstnieks tiekas ar RSEZ vadību un apmeklē “LEAX Rēzekne”

Zviedrijas vēstnieks tiekas ar RSEZ vadību un apmeklē “LEAX Rēzekne”

2015. gada 09. Decembris
2015. gada 7. decembrī Rēzekni oficiālā vizītē apmeklēja Zviedrijas Karalistes ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā Henriks Landerholms (Henrik Landerholm), kurš tikās ar Rēzeknes pilsētas domes un Rēzeknes speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes vadību, kā arī apmeklēja uzņēmumu “LEAX Rēzekne”.

Tikšanās laikā Rēzeknes pilsētas domē viesi tika iepazīstināti ar nozīmīgākajiem Rēzeknes infrastruktūras projektiem un attīstības virzieniem, kā arī ekonomiskās attīstības tendencēm un būtisku uzņēmējdarbības atbalsta instrumentu – speciālo ekonomisko zonu.

Latvija ar Zviedriju sadarbojas vairākās jomās, tomēr attīstītākā sadarbība valstu starpā ir uzņēmējdarbības nozarē. Līdz ar vēstnieku vizītē Rēzeknē bija ieradušies arī dažādu nozaru uzņēmēji no Zviedrijas.

Viens no veiksmīgiem ekonomiskās sadarbības piemēriem ir SIA “LEAX Rēzekne” RSEZ, kas pārstāv LEAX Group uzņēmumus Latvijā un Zviedrijā. Šī komercsabiedrība darbojas kopš 2008. gada un patlaban ir viens no nozīmīgākajiem uzņēmumiem un darba devējiem RSEZ, nodrošinot darbu vairāk nekā 130 strādājošajiem, kā arī popularizējot Zviedrijas ilgtspējīgas un sociāli atbildīgas uzņēmējdarbības praksi. Uzņēmumā pērn veiktas 1,4 miljona eiro investīcijas, būtiski paplašinot ražošanas telpas un ļaujot palielināt eksporta ieņēmumus. Uzņēmuma neto apgrozījums 2014. gadā pārsniedza 11 miljonus eiro. „LEAX Rēzekne” ražotā produkcija tiek eksportēta uz ES valstīm, galvenokārt Zviedriju.

Rēzeknes vizītes laikā vēstnieks apmeklēja arī Rēzeknes Augstskolas Inženieru fakultāti, kā arī pasniedza sertifikātus Zviedrijas vēstniecības, Stokholmas Ekonomikas augstskolas un biedrības “CONNECT Latvija” organizētā Rēzeknes Uzņēmējdarbības apmācību kursa absolventiem.

Vēstnieka vizītē Rēzeknē norisinājās Zviedrijas vēstniecības Latvijā rīkoto Zviedru dienu ietvaros. No 3. līdz 17. decembrim Rēzeknē notiek vairāki ar Zviedrijas kultūru, izglītību un mākslu saistīti pasākumi, tostarp dokumentālās lugas izrāde “SEVEN”, zviedru un arīdzan Latvijas ilustratoru un karikatūristu darbu izstāde „Aci pret aci ar klimatu” (Facing the Climate), fotogrāfiju izstāde “Dzīves puzle” par sociālo politiku ģimeņu jautājumos, populāru Zviedrijas mūziķu „The Real Group” un Nila Landgrēna (Nils Landgren) koncerti un citas aktivitātes.