Pasākumi uzņēmējiem Rēzeknē

  Ziņas/Pasākumi uzņēmējiem Rēzeknē

Pasākumi uzņēmējiem Rēzeknē

2022. gada 23. Maijs

Pagājušās nedēļas nogalē Rēzeknē norisinājās vairāki pasākumi uzņēmēju atbalstam un informācijas apmaiņai.

19.maijā uzņēmējiem bija iespēja uzzināt par uzņēmējdarbības aktualitātēm Rēzeknes valstspilsētas domes organizētajā pasākumā “Kafijas pauze biznesā”, Latgales vēstniecībā GORS.

Pasākumu atklāja Rēzeknes valstspilsētas domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs. Ieskatu par pilsētas uzņēmējdarbības vides attīstības projektiem sniedza Rēzeknes valstspilsētas Pilsētvides un attīstības pārvaldes vadītājs Georgijs Orlovs. Ar Rēzeknes specialās ekonomiskās zonas aktualitātēm un atbalsta iespējām uzņēmējus iepazīstināja pārvaldniece Krista Freiberga. Pasākuma apmeklētāju vidū bija arī vairāki Rēzeknes SEZ uzņēmēji.

Pēc prezentācijām tika atvēlēts laiks diskusijām, kur aktualizējās tādi uzņēmējus satraucoši jautājumi, kā augstākās un profesionālās izglītības atbilstība uzņēmumu prasībām, darbaspēka pieejamība reģionā, kā arī Ukrainas civiliedzīvotāju nodarbināšanai. Vairāki uzņēmēji atzina, ka ir gatavi pieņemt darbā ukraiņus, taču ir virkne kavējošo faktoru, kas neļauj to darīt.

Savukārt, 20.maijā norisinājās Latvijas Republikas Ekonomikas Ministrija un ALTUM organizētais forums "#atbalstsuzņēmējiem - impulss jaunam izrāvienam".

Pasākumu atklāja Dace Zīle (Ekonomikas ministrija) ar prezentāciju “Latvijas ekonomika - šodiena un rītdiena”.

Turpinājumā diskusijā “Iespējas pārmaiņām un attīstībai” problēmjautājumus no dažādiem skatupunktiem apsprieda Ekonomikas ministrijas Uzņēmējkonkurētspējas departamenta direktore Ilze Lore, Attīstības finanšu institūcijas Altum valdes loceklis Jēkabs Krieviņš , Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras direktors Kaspars Rožkalns, Rēzeknes valstspilsētas domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševics un SIA “Gravtex” vadītājs Andris Filipenoks.

Visas dienas garumā reģiona uzņēmējiem bija iespēja uzzināt par aktuālajiem atbalsta instrumentiem no Ekonomikas ministrijas, Attīstības finanšu institūcijas Altum, LIAA un Latgales plānošanas reģiona, kā arī dzirdēt vairākus pieredzes un veiksmes stāstus no uzņēmumiem - SIA AMTx , SIA “DKRobotics” un SIA “MIDIS”.

Apmeklētāji varēja klātienē konsultēties par atbalsta programmām un citiem jautājumiem ar Attīstības finanšu institūcijas Altum, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras, Nodarbinātības valsts aģentūras, Valsts darba inspekcijas, Valsts ieņēmuma dienesta, Lauku atbalsta dienesta ekspertiem.