Rēzeknes SEZ uzņēmēji apspriež aktuālos jautājumus

  Ziņas/Rēzeknes SEZ uzņēmēji apspriež aktuālos jautājumus

Rēzeknes SEZ uzņēmēji apspriež aktuālos jautājumus

2022. gada 13. Aprīlis

12.aprīļa pēcpusdienā Rēzeknes valstspilsētas domes telpās pasākumā “Rēzeknes SEZ uzņēmēji sanāk kopā” tikās Rēzeknes novada un Rēzeknes valstspilsētas pašvaldību pārstāvji, Rēzeknes SEZ pārvaldes pārstāvji un Rēzeknes SEZ uzņēmēji.

Tikšanās pirmajā daļā Rēzeknes SEZ uzņēmējus ar aktualitātēm iepazīstināja Rēzeknes valstspilsētas dome, Rēzeknes novada pašvaldība, kā arī Rēzeknes SEZ pārvalde.

Rēzeknes valstspilsētas priekšsēdētaja vietnieks Aleksejs Stecs un Pilsētvides un attīstības pārvaldes vadītājs Georgijs Orlovs informēja uzņēmējus par līdz šim paveikto industriālo teritoriju attīstībā, kā arī par plānotajiem projektiem, tostarp industriālā parka izveidi, daudzdzīvokļu namu izbūvi u.c. Savukārt, ar Rēzeknes novada pašvaldības aktualitātēm uzņēmējus iepazīstināja Rēzeknes novada pašvaldības priekšsēdētājs Monvīds Švarcs un Attīstības plānošanas nodaļas vadītājs Edmunds Džiguns.

Rēzeknes SEZ pārvaldes pārvaldniece Krista Freiberga iepazīstināja pasākuma dalībniekus ar jauno Rēzeknes SEZ uzņēmēju Helmutu Lejnieku, kas pārstāv uzņēmumu SIA "Rēzeknes speciālās ekonomiskās zonas Heli Energy". Uzņēmums Rēzeknes SEZ statusu ir ieguvis 12.aprīlī un tuvāko gadu laikā plāno attīstīt riepu pārstrādes ražotni Rēzeknē.

Pasākumā gaitā aktualizējās uzņēmējiem svarīgs jautājums par situāciju ar darbaspēka pieejamību reģionā un sadarbību ar izglītības iestādēm, tika diskutēts arī par iespējām palielināt dzīvojamo platību pieejamību, kas veicinātu iedzīvotāju palikšanu un atgriešanos Rēzeknē. Kā atzina vairums uzņēmēju, jau šobrīd parādās grūtības atrast augsti kvalificētus darbiniekus, un tuvā nākotnē tā varētu kļūt par problēmu.

Pašvaldības ir atvērtas sadarbībai un aicina uzņēmējus iesniegt savas idejas atbalsta mehānismiem un veidiem, kā tās varētu stimulēt uzņēmējdarbības izaugsmi. Šobrīd notiek Rēzeknes valstspilsētas un Rēzeknes novada darbs pie kopīgas Ilgtspējīgas attīstības stratēģijas līdz 2035. gadam un kopīgas Rēzeknes valstspilsētas un Rēzeknes novada Attīstības programmas 2022.-2028.gadam izstrādes. Šie ir svarīgi plānošanas dokumenti, kas noteiks pilsētas un novada tālāko attīstību, tāpēc uzņēmēju viedoklis un priekšlikumi ir vēl jo vairāk svarīgi.