4 jaunuzņēmumi Latgales reģionā, kuriem pievērst uzmanību 2021. gadā

  Ziņas/4 jaunuzņēmumi Latgales reģionā, kuriem pievērst uzmanību 2021. gadā

4 jaunuzņēmumi Latgales reģionā, kuriem pievērst uzmanību 2021. gadā

2021. gada 23. Februāris

Vai zinājāt, ka Latvija atzīta par vienu no draudzīgākajām valstīm, kur veidot un attīstīt jaunu uzņēmumu? Latgale, lai arī kluso ezeru zeme, nebūt nav rāma biznesa sektorā. Esam sagatavojuši apskatu, kurā palūkosimies uz četriem inovatīviem un strauji augošiem jaunuzņēmumiem Latgales reģionā.

Pateicoties Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrai (LIAA) un dažādiem starptautiskiem biznesa grantiem, Latvijā uzņēmējiem ir izveidota labvēlīga vide un plašas izaugsmes iespējas strauji augošajiem uzņēmumiem jeb vienkāršajā valodā sauktajiem "stārtapiem". Organizācijas, kuru starpā jāmin Magnetic Latvia Biznesa inkubatori, Startup Latvia  un Latvijas Jaunuzņēmumu asociācija Startin.lv, sadarbojas ar Latvijas valdību un aktīvi strādā, lai sasniegtustarptautiski pamanāmus rezultātus

Latvijā ir 13 reģionālie biznesa inkubatori, kas atbalsta jaunuzņēmumus, kā arī reģionālo un starptautisko biznesu attīstību. Rēzeknes reģiona biznesa inkubators ir viens no galvenajiem starta izaugsmes faktoriem Latgalē, ko atbalsta LIAA.

Arī Rēzeknes speciālās ekonomiskās zonas (Rēzeknes SEZ) pārvalde  aktīvi sadarbojas ar LIAA Rēzeknes biznesa inkubatoru. Rēzeknes SEZ pārvalde piedalās jauno uzņēmumu atlasē, lai noteiktu nepieciešamo atbalstu, novērtējot uzņēmuma mērķu izpildi. Kopumā komisijā ir septiņi locekļi ar dažādu uzņēmējdarbības pieredzi no dažādām institūcijām un uzņēmumiem. Turklāt pārvalde jaunajiem uzņēmumiem sniedz informāciju par nekustamā īpašuma pieejamību Rēzeknes SEZ teritorijā.

Šogad, 12. janvārī, stājās spēkā izmaiņas iedzīvotāju ienākuma nodokļa likumā un komerclikumā, kas paplašināja iespējas piešķirt akciju pirkuma tiesības darbiniekiem.Pēc likumdošanas izmaiņām Latvija ir kļuvusi par valsti ar vislabvēlīgāko akciju pirkuma tiesībām politiku pasaulē, un šīs reformas palīdz jaunajiem uzņēmumiem piesaistīt talantīgus cilvēkus un idejas, kas nepieciešami ilgtermiņa panākumiem.

Latgales reģions jau izsenis pazīstams ar tā bagātīgo dabas un kultūras mantojumu,  strādīgajiem iedzīvotajiem un ekonomiskajai  attīstībai daudzsološiem resursiem. Arī Latgalē ir plaukstoša jaundibināto uzņēmumu kultūra ar vairākiem inovatīviem uzņēmumiem, kas dibināti 2020. gadā. Apskatīsim dažus no šiem jaunuzņēmumiem, kas par savām mājām izvēlējušies Latgales reģionu.

RSEZ Blogaraksts bildes 1080px 01

FISHBOAT, SIA

Latgale zināma arī kā zilo ezeru zeme – tā lepojas ar vairāk kā 1200 ezeriem. Ezeru pārklājums ir tik blīvs, ka vairāki ezeri ir pat savā starpā savienoti un piedāvā dažādas atpūtas iespējas. Laivotāji jau izsenis iecienījuši maršrutu no Drīdža līdz Jazinkas ezeram, un brauciena laikā iespējams šķērsot pat piecus ezerus.

Jaunais, strauji augošais zīmols Vizion, kas darbojas zem uzņēmuma Fishboat jumta, ražo augstas kvalitātes motorlaivas. Vizion Rēzeknes reģiona laivotāju kopienā jau paspējis iegūt atzinīgu novērtējumu. 

Katra Vizion laiva tiek būvēta ar īpašu rūpību, pievēršot īpašu uzmanību konstrukciju metinājumam, kas ļauj garantēt laivu ilgmūžību. Ar Vizion komandai pieejamajām tehnoloģijām izgatavošanas procesā iespējams kontolēt un analizēt katra ražošanas posma kvalitāti, ļaujot sasniegt pasaules klases laivu ražošanas standartus.

Vizion laivu korpuss ir izstrādāts sadarbībā ar vadošajiem ekspertiem no uzņēmuma “Albacore”. Motorlaivas dizains padara to ideāli piemērotu mainīgajiem un neparedzamajiem Ziemeļeiropas laikapstākļiem. Turklāt to ražošanā izmantoti augstākās kvalitātes materiāli un piederumi no vadošajiem Eiropas un Amerikas ražotājiem. Laivu iekšpuses platība un aprīkojums izstrādāts pamatojoties uz makšķernieku pieredzi un padomiem, lietotāju testiem un atsauksmēm.

Vizion komanda pieņem arī laivu speciālos pasūtījumus, balstoties uz klientu individuālajām vēlmēm. Sertificētu speciālistu komanda ir gatava uzstādīt jebkuru laivai nepieciešamo aprīkojumu, piemēram, pievienojot benzīna vai elektromotoru, eholoti un citus papildu piederumus.


DKROBOTICS, SIA

Vēl viens novatorisks jaunuzņēmums no Latgales ir DkRobotics, kas piedāvā lāzera griešanas un gravēšanas iekārtas, kā arī CNC frēzēšanas iekārtu ražošanu.

Sadarbībā ar Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju un LIAA DkRobotics izstrādāja divus veiksmīgus lāzera marķēšanas mašīnu prototipus. Abi ierīču prototipi – gan CO2 marķēšanas/griešanas lāzera, gan diožulāzera ierīces – ir veiksmīgi pārbaudītas un verificētas.Starp piedāvātajiem DkRobotics pakalpojumiem iespējams atrast  lāzera marķēšanas pakalpojumus un 3D drukāšanu, izmantojot jaunāko tehnoloģiju 3D printerus. Sadarbībā ar dažādiem partneriem ir pieejami arī metālapstrādes pakalpojumi: CNC frēzēšana, CNC virpošana, elektroerozija un CNC plazmas griešana.

KUUP COFFEE, SIA

Vai varat iedomāties svaigi grauzdētu kafiju, kas ražota tepat, Latgalē? Ja nē, tad noteikti vērts pamēģināt KUUP kafijas grauzdētavas produktus. Rēzeknes novada Lendžos KUUP komanda ražo pasaules līmeņa  kvalitātei pielīdzināmas grauzdētas kafijas pupiņas.  Zīmola piedāvāto grauzdējumu garšā un smaržā ievīts Latgales kultūras kods, piedāvājot īpaši autentisku kafijas baudījumu. Piedāvājumā ir kafijas pupiņas ar ļoti īpatnējiem un latgaliešu dialektam raksturīgiem nosaukumiem, piemēram, “Pynaklu Jurs”, “Melnais Ontons” un citi.

Katram kafijas garšu maisījumam ir sava vēsture un garšas iezīmes. Ražošanas procesā kafijas pupiņām nav pievienotas mākslīgas izejvielas. Kā arī tiek izmantotas tikai izsmalcinātas grauzdēšanas metodes, kuras papildina KUUP īpašnieku zināšanas un mīlestība pret labu kafiju.

KUUP uzsver: “Mums rūp cilvēki, un cilvēki dzer kafiju. Mums nav vienalga, kādu kafiju dzer cilvēki, tāpēc strādājam pēc augstākajiem kvalitātes standartiem, lai klientiem sniegtu patiesi baudāmu kafiju.”

MEGASTEEL, SIA RSEZ

RSEZ teritorijā  esošais SIA Megasteel ir jauns un veiksmīgi strādājošs jaunuzņēmums, kas nodrošina metāla virsmu apstrādi un dažādus pārklājumus.

2019.gadā Megasteel tika piešķirts Rēzeknes SEZ komercsabiedrības statuss. Nākotnē uzņēmums plāno izveidot lielformāta pulverkrāsošanas darbnīcu metāla detaļām un konstrukcijām, tādējādi nodrošinot vismaz 20 jaunas darba vietas Rēzeknes novadā. Plānots arī veikt ilgtermiņa ieguldījumus iekārtām un to aprīkojumam 713 000 eiro apmērā.

Latvijā strauji augošie uzņēmumi gadu no gada pieaug. Arvien biežāk dzirdam par jauniem un daudzsološiem jaunuzņēmumiem, kas palīdz augt un silda Latvijas ekonomiku.

Ja vēlaties uzzināt vairāk par jaunuzņēmumiem Latgales reģionā, aicinām apmeklēt LIAA Rēzeknes biznesa inkubatora vietni, kā arī sekot līdzi Rēzeknes SEZ Facebook, Linkedin un Medium platformās.