RSEZ uzņēmumi gūst pieredzi Nīderlandē

  Ziņas/RSEZ uzņēmumi gūst pieredzi Nīderlandē

RSEZ uzņēmumi gūst pieredzi Nīderlandē

2016. gada 29. Marts
Jaunu produkcijas noieta tirgu un sadarbības partneru meklēšanai 2016. gada 16.–18. martā Rēzeknes speciālās ekonomiskās zonas uzņēmumu pārstāvji piedalījās Latgales uzņēmēju organizāciju darba vizītē Ultrehtā un Hāgā Nīderlandē.

Ik pēc diviem gadiem Ultrehtā notiek Benelux valstīs lielākā inženiernozaru piegāžu un kooperācijas izstāde ESEF (European subcontracting and engineering fair).

Informācija par inovācijām, jauniem materiāliem un tehnoloģijām, biznesa kontaktbirža ir būtiskākie izstādes apmeklētāju ieguvumi. Savukārt Latvijas vēstniecībā Hāgā uzņēmējiem bija iespēja tikties ar Latvijas vēstnieci Nīderlandē Ilzi Rūsi un uzklausīt praktiskus padomus, kā veidot biznesa kontaktus ar partneriem šajā valstī.

Braucienā piedalījās 15 Latgales uzņēmēji, tostarp arī divu RSEZ rūpnieciskās ražošanas uzņēmumu pārstāvji – “IRBIS Technology” izpilddirektors Aivars Tjarve un “REDIUS” valdes loceklis Aleksandrs Efremovs.

Aivars Tjarve atzinīgi vērtē iespēju pilnveidot uzņēmēju zināšanas par inženiertehnisko iekārtu attīstību. Ražošanā modernizācijas procesi notiek ļoti strauji un arvien lielāku nozīmi iegūst automatizācija un robotizācija, par ko varēja pārliecināties izstādē.

Vīzīti Nīderlandē organizēja Latgales Plānošanas reģions Norvēģijas finanšu instrumenta līdzfinansētās programmas projekta „Reģionālās politikas aktivitāšu īstenošana Latvijā un reģionālās attīstības pasākumu izstrāde” ietvaros sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pārstāvniecību Nīderlandē.