“Rēzeknes Dzirnavnieks” RSEZ AS saņem galveno apbalvojumu

  Ziņas/“Rēzeknes Dzirnavnieks” RSEZ AS saņem galveno apbalvojumu

“Rēzeknes Dzirnavnieks” RSEZ AS saņem galveno apbalvojumu

2020. gada 22. Decembris

Jau septīto gadu pēc kārtas “Rēzeknes Dzirnavnieks” RSEZ AS ir ieguvis Rēzeknes speciālās ekonomiskās zonas 1.vietu nominācijā “Gada uzņēmums” mazo uzņēmumu kategorijā. Uzņēmums ir dubultojis apgrozījumu, sasniedzot 4,1 miljonu eiro lielu apjomu.Uzņēmumam ir izveidota stabila sadarbība ar 1200 konvenciālo graudu audzētājiem un 260 bioloģiskajām saimniecībām no visas Latgales, kas ļāvusi sasniegt 153 tūkstošus tonnu lielu graudu apgrozījumu šajā gadā

Arī šogad Rēzeknes speciālās ekonomiskās zonas apbalvojumu par 1.vietu un godpilno balvu “Gada uzņēmums” mazo uzņēmumu kategorijā ir saņēmis “Rēzeknes Dzirnavnieks” RSEZ AS. Uzņēmums saņēmis arī 1.vietu nominācijās “Gada pakalpojumu sniedzējs”, “Lielākais nodokļu maksātājs”, “Gada investīcijas”, “Sociāli atbildīgākais uzņēmums”, “Gada sadarbības partneris” un 3.vietu nominācijā “Straujāk augošais uzņēmums”. 

“Rēzeknes Dzirnavnieks” RSEZ AS 2019.gadā ir dubultojis apgrozījumu, sasniedzot 4,1 miljonu eiro lielu apjomu. Uzņēmuma trīs galvenās vērtības ir izcilība, līdzdalība un partnerība, ko apliecina sadarbības partneru atzinība. Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija ir izvirzījusi uzņēmumu nominācijai “Gada sadarbības partneris” par nozīmīgu ieguldījumu akadēmijas personāla profesionālās pilnveides nodrošināšanā, kā arī par atbalstu RTA studiju programmu attīstībā un iespēju studentiem iziet praksi uzņēmumā. Arī Rēzeknes Uzņēmēju Biedrība nominējusi uzņēmumu kā “Gada sadarbības partneris” par aktīvu iesaistīšanos biedrības darbībā. 

“Enerģija un neatlaidība pārvar visu!” - šī Bendžamina Franklina atziņa ir attiecināma uz “Rēzeknes Dzirnavnieks” RSEZ AS, un šie vārdi patiesi raksturo uzņēmuma vadību un kolektīvu. Tieši tāpēc aicinājām uz sarunu “Rēzeknes Dzirnavnieks” RSEZ AS vadītāju Arvīdu Zelču. 

Atbildot uz jautājumu par veikumu 2020.gadā, Arvīds Zelčs pastāstīja, ka graudkopībai gads bija labs, kā arī bija ļoti labvēlīgi laikapstākļi ražas novākšanas laikā. Pirmā graudaugu krava uzņēmumā tika piegādāta 13.jūlijā un, kā jau katru gadu, arī šogad pieņemšanu uzņēmums organizēja diennakts režīmā. “Daudzu gadu pieredze rāda, ka tādā režīmā nepieciešams strādāt vidēji 14 dienas sezonā. Uzskatu, ka autotransporta rinda virzījās ātri - ja pagājušajā sezonā stundā varējām pieņemt 20 transporta vienības, tad šī gada sezonā pat līdz 25 transporta vienībām. Tas ir nebijis rekords - 356 kravas un 6,6 tūkstoši tonnu vienā diennaktī!” norādīja Arvīds Zelčs. Līdz ar to šajā sezonā uzņēmumā kopā ar bioloģiskiem graudiem ieveda 153 tūkstošus tonnu graudu, kas ir par 10 tūkstošiem tonnu vairāk nekā iepriekšējā gadā. Galvenā ievestā kultūra bija kvieši - 90 tūkstoši tonnu, no tiem 65% atbilstoši pārtikas kvalitātei. 

“Rēzeknes Dzirnavnieks” RSEZ AS galvenie sadarbības partneri ir četras graudu kompānijas: “Scandagra Latvia” SIA, “Latraps” LPKS, “Elagro Trade” SIA, “Baltic Agro” SIA. Šie uzņēmumi iepērk visus uzņēmumā ievestos graudus. Kā atzīmē Arvīds Zelčs: “Ar šiem uzņēmumiem mums ir gadu desmitiem ilga un abpusēji veiksmīga sadarbība. Tomēr tikpat svarīgi sadarbības partneri ir zemnieku saimniecības. Mums graudus piegādā pat saimniecības, kas atrodas 100 km attālumā no Rēzeknes, t.sk., 1200 konvenciālo graudu audzētāji un 260 bioloģiskās saimniecības.” Pakalpojumiem, kas saistīti ar graudu pirmapstrādi, ir sezonāls raksturs, un no kopējā uzņēmuma apgrozījuma tie sastāda 55%. 

Nozīmīgs sadarbības partneris ir “Latvijas dzelzceļš” VAS. Gada laikā uz uzņēmuma dzelzceļa pievedceļiem tiek padoti 7000 vagoni, no kuriem graudu izvešanai ir nepieciešami 800 vagoni. Savukārt pārējie vagoni tiek padoti, lai sniegtu pakalpojumus kokskaidu granulu rūpnīcai “NewFuels” RSEZ SIA, un tie ir 10 - 12 vagoni diennaktī. Kā atzīmēja Arvīds Zelčs, tad uzņēmuma darbinieki kokskaidu granulas iekrauj vagonos, kā arī veic nepieciešamos manevru darbus produkcijas nosūtīšanai uz ostu. Tādejādi ir izveidojusies veiksmīga un abpusēji izdevīga sadarbība. 

Atbildot uz jautājumu, kāpēc graudu pieņemšanas sezonas laikā pienāk diena, kad graudus nepieņem vai ļoti ierobežo graudu pieņemšanas apjomus, Arvīds Zelčs skaidro: “Tādu pieņemšanas punktu Latvijā nav, lai, neizvedot graudus no elevatora vai noliktavām, uzglabātu visu sezonas ražu!” Uzņēmuma “Rēzeknes Dzirnavnieks” graudu uzglabāšanas kapacitāte ir 85 tūkstoši tonnu, no tām 15 tūkstoši uz laukumiem zem klajas debess. Tāpēc graudu iepirkšanas kompānijas jau sezonas sākumā sāk graudu izvešanu uz ostām, lai gan arī tur pietrūkst noliktavu. “Ir gandrīz neiespējami noteikt datumu, kad kuģi pasūtīt uzkraušanai, lai uzkrautu 70 tūkstošu tonnu graudu. Kuģa dīkstāve ir ļoti dārga,” atzīst Arvīds Zelčs. Vadītāju priecē saņemtā ziņa, ka ir uzņēmumi, kuri nākošā gada ražai palielinās noliktavu kapacitāti ostās. Tas nozīmē to, ka nevajadzēs bremzēt graudu pieņemšanu arī “Rēzeknes Dzirnavnieks” RSEZ AS. “Bieži vien tiek vainots Latvijas dzelzceļš, bet īstenībā ostās stāv nedēļām neizkrauti vagoni. Latvijas dzelzceļš savu darbu padara teicami!” rezumē Arvīds Zelčs. 

Aicināts atbildēt uz jautājumu, kas ir uzņēmuma ilggadējo panākumu un stabilitātes atslēga, Arvīds Zelčs norādīja, ka tas ir visa saliedētā kolektīva nopelns, katra darbinieka profesionālā un individuālā pieeja klientiem. “Liels ieguvums ir pievienošanās Rēzeknes speciālajai ekonomiskajai zonai, kas nozīmē ne tikai būtiskus nodokļu atvieglojumus un līdzfinansējumu dažādiem projektiem, bet arī palīdzību sadarbības partneru piesaistē. Šodien nav iedomājams sekmīgi strādāt arī bez sadarbības ar pašvaldībām. Rēzeknes Dzirnavniekam izveidojusies ilggadēja un abpusēji veiksmīga sadarbība ar pašvaldībām, veicinot “Rēzeknes dzirnavnieks” RSEZ AS mērķu sasniegšanu,” atzīst Arvīds Zelčs. 

Noslēgumā, tuvojoties Ziemassvētkiem un Jaunajam gadam, Arvīds Zelčs lasītājiem un sadarbības partneriem novēlēja: “Šajā sarežģītajā, varbūt pat grūti saprotamajā laikā, būsim iecietīgāki, pateiksim viens otram labus vārdus, pasmaidīsim un būsim pārliecināti – mēs visu varam! Priecīgus svētkus!”