Pasaules brīvo zonu organizācija izveido 37 nacionālos kontaktpunktus, lai paplašinātu globālo izplatību ārpus tās 10 reģionālajiem birojiem

  Ziņas/Pasaules brīvo zonu organizācija izveido 37 nacionālos kontaktpunktus, lai paplašinātu globālo izplatību ārpus tās 10 reģionālajiem birojiem

Pasaules brīvo zonu organizācija izveido 37 nacionālos kontaktpunktus, lai paplašinātu globālo izplatību ārpus tās 10 reģionālajiem birojiem

2020. gada 30. Jūlijs

Pasaules brīvo zonu organizācijas (World Free Zones Organization) priekšsēdētājs un valdes locekļi parakstīja līgumus ar 37 organizācijām par brīvprātīgu kontaktpunktu pārstāvniecību savās valstīs, lai palīdzētu Pasaules brīvo zonu organizācijai izplatīt zināšanas par brīvo zonu labo praksi un Pasaules brīvo zonu organizācijas risinājumiem visā pasaulē.

Vairāk nekā 3000 brīvo zonu aptver trešdaļu no pasaules tirdzniecības un nodarbina gandrīz 70 miljonus cilvēku. Tās, darbojoties vairākās nozarēs, veido tirdzniecības kompleksu un specializētu rūpniecības platformu tīklu, kas savienojas ar globālām vērtību ķēdēm. Pasaules brīvo zonu organizācija tika izveidota, lai veicinātu brīvo zonu sadarbību un nodrošinātu piekļuvi labākai nozares praksei, izmantojot pielāgotus rīkus un instrumentus. Tas ir izdarīts ar regulāru pasākumu organizēšanu un fizisku klātbūtni 10 valstīs, izveidojot reģionālos birojus. Šobrīd, līdz ar 37 NKP izveidi, šī fiziskā klātbūtne ir palielināta pat 4 reizes. Pasaules brīvo zonu organizācijas priekšsēdētājs Dr. Mohammed Alzarooni skaidro: “NKP izveidei ir svarīga loma valstu līmenī un sadarbībā ar mūsu reģionālajiem birojiem un vēstniekiem, kas palīdzēs vēl vairāk stiprināt mūsu darba globālo ietekmi”.

Pasaules brīvo zonu organizācija ir izvēlējusies NKP pārstāvjus, pamatojoties uz to pieredzi nozarē, profesionālo reputāciju, kontaktu tīklu un laika pieejamību attiecīgajiem uzdevumiem. Kā noteikts Pasaules brīvo zonu organizācijas hartā, NKP ir organizācija vai persona, kas iecelta noteiktā valstī, lai darbotos kā informācijas apmaiņas punkts starp Pasaules brīvo zonu organizāciju un brīvo zonu ekosistēmu attiecīgajā valstī. NKP galvenie uzdevumi ir atbalsts datu vākšanā gadījumu analīzei; apmācību un semināru organizēšana un koordinēšana, kā arī aptauju veikšana ieinteresētajām pusēm. Papildus šīm darbībām NKP pārstāvji palīdzēs reģionālo pasākumu organizēšanā, datu bāzu un sadarbības tīklu veidošanā, lai attīstīt Pasaules brīvo zonu organizācijas zināšanu pārvaldības funkciju. Katrs NKP tiek iecelts uz vienu gadu, ar iespēju termiņu pēc tam pagarināt.

Dr. Mohammed Alzarooni norāda: “Mēs saprotam, ka šajā strauji mainīgajā laikā, īpaši ņemot vērā COVID-19 pandēmiju, ir svarīgi veidot izturīgu kopienu, lai mēs visi no šīs krīzes varētu izkļūt stiprāki, strukturētāki un gatavāki tikt galā ar nākamajiem izaicinājumiem. ” Globālais NKP, reģionālo biroju un vēstnieku tīkls rada iespēju Pasaules brīvo zonu organizācijai labāk palīdzēt brīvajām zonām pārveidoties un pielāgoties jauniem tirdzniecības apstākļiem, ko rada šī krīze.

37 Pasaules brīvo zonu organizācijas NKP pārstāv šādas valstis: Afganistāna, Argentīna, Armēnija, Bosnija un Hercegovina, Bulgārija, Ķīna, Kolumbija, Kostarika, Horvātija, Dominikānas Republika, Gabona, Gana, Gruzija, Haiti, Indija (2), Jamaika, Jordānija, Kazahstāna, Latvija, Lietuva, Mali, Mauritānija, Meksika, Maroka, Mozambika, Nigērija, Ziemeļmaķedonija, Palestīna, Kotdivuāras Republika, Serbija, Spānija, Šrilanka, Togo, Tunisija, Uganda un Urugvaja.

 

Par Pasaules brīvo zonu organizāciju:

Pasaules brīvo zonu organizācija (World Free Zones Organization) ir globāla bezpeļņas organizācija, kas nodrošina kolektīvu balsi, pārstāvot brīvo zonu intereses visā pasaulē. Pasaules brīvo zonu organizācija 2014. gadā reģistrēta Ženēvā, Šveicē, tās galvenā mītne atrodas Dubaijā, AAE. Pasaules brīvo zonu organizācijas darbība ir vērsta uz brīvo zonu ieguldījumu veicināšanu pasaules ekonomiskajā labklājībā un sociālajā attīstībā, daloties nozares zināšanās un atbalstot skaidru tirdzniecības politiku ar standartizētu regulējumu, ar visā pasaulē atzītām sertifikācijas programmām un stabiliem atbilstības modeļiem starp vairāk nekā 650 dalībniekiem no vairāk nekā 135 valstīm.