Rēzeknes SEZ pārvalde – Pasaules Brīvo Zonu Organizācijas nacionālais kontaktpunkts Latvijā

  Ziņas/Rēzeknes SEZ pārvalde – Pasaules Brīvo Zonu Organizācijas nacionālais kontaktpunkts Latvijā

Rēzeknes SEZ pārvalde – Pasaules Brīvo Zonu Organizācijas nacionālais kontaktpunkts Latvijā

2020. gada 23. Jūlijs

Šī gada 23.jūlijā tiešsaistē notika svinīgā ceremonija, kuras laikā Rēzeknes SEZ pārvaldniece Sandra Ežmale parakstīja līgumu ar Pasaules Brīvo Zonu Organizāciju (ang. World Free Zones Organization) par organizācijas nacionālā kontaktpunkta pārstāvniecību Latvijā. 

Pasaules Brīvo Zonu Organizācija ir pirmā, kas apvieno brīvās zonas no visas pasaules, lai veicinātu viedokļu, paraugprakses, pieredzes un zināšanu apmaiņu un nodrošinātu brīvo zonu modeļu ilgtspējību un pastāvīgus panākumus. Šobrīd tā ir kļuvusi par globālu organizāciju ar 10 reģionālajiem birojiem, 37 nacionālajiem kontaktpunktiem un 7 starptautiskajiem vēstniekiem pasaulē. Organizācijā šobrīd ir 655 biedri no 131 valsts.

Rēzeknes SEZ pārvalde sadarbību ar Pasaules Brīvo Zonu Organizāciju ir uzsākusi jau 2015.gadā, bet par organizācijas biedru kļuva 2017.gadā. Nacionālo kontaktpunktu izveides programma tika uzsākta jau pērn, taču šī gada 23.jūlijā tiešsaistē tika rīkota līgumu parakstīšanas svinīgā ceremonija, kuras laikā Rēzeknes SEZ pārvaldniece Sandra Ežmale kļuva par pilntiesīgu Pasaules Brīvo Zonu Organizācijas nacionālā kontaktpunkta pārstāvi Latvijā. Nacionālais kontaktpunkts darbojas kā kontaktpunkts konkrētai valstij un veicina informācijas apmaiņu starp Pasaules Brīvo Zonu Organizāciju un brīvo zonu ekosistēmu šajā valstī.

Rēzeknes SEZ pārvaldniece Sandra Ežmale: “Es vēlos dalīties ar faktu, ka Rēzeknes speciālās ekonomiskās zonas pārvalde tika apstiprināta par Pasaules Brīvo Zonu Organizācijas nacionālo kontaktpunktu Latvijā. Mēs priecāsimies ciešāk sadarboties ar Pasaules Brīvo Zonu Organizāciju, iesaistīties tās koordinētos pētniecības projektos, zināšanu apmaiņā un informācijas vākšanā ar mērķi uzlabot Pasaules Brīvo Zonu Organizācijas analītisko darbu un piedāvāt vērtīgu ieskatu brīvo zonu kopienā visā pasaulē.”

 

DSC 0384

 A32A132D 8BA0 48C5 AB3E DFB362F57595