Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs apmeklē Rēzekni

  Ziņas/Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs apmeklē Rēzekni

Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs apmeklē Rēzekni

2020. gada 06. Jūlijs

Šī gada 3.jūlijā darba vizītē Rēzekni apmeklēja Latvijas Republikas ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs ar delegāciju, kuras sastāvā bija Ekonomikas ministrijas pārstāvji  un Saeimas deputāte Janīna Kursīte. Vizītes ietvaros delegācija apmeklēja divas Rēzeknes SEZ komercsabiedrības SIA “LEAX Rēzekne” RSEZ un SIA “MIDIS” RSEZ, kā arī tikās ar Rēzeknes SEZ pārvaldes, Rēzeknes SEZ komercsabiedrību un Rēzeknes pilsētas domes pārstāvjiem.

Vizītes ietvaros delegācija iepazinās vienu no lielākajiem Rēzeknes SEZ uzņēmumiem “LEAX Rēzekne”, kas ražo metāla detaļas tādiem transporta ražotājiem kā VOLVO, MAN un Scania. Vērts pieminēt, ka uzņēmums ar valsts atbalstu ir veicis apjomīgu paplašināšanos un pērn ir sācis darbību jaunā sfērā- elektroautomobiļu detaļu ražošanā.

Vizītes turpinājumā delegācija devās apskatīt Rēzeknes SEZ industriālo teritoriju, kur Rēzeknes pilsētas dome ir īstenojusi vairākus infrastruktūras attīstības projektus. Viens no tiem – 2018.gadā atklātais ražošanas komplekss Viļakas ielā 1, kur šobrīd darbojas trīs uzņēmumi, tajā skaitā Rēzeknes SEZ komercsabiedrība SIA “MIDIS” RSEZ, kā arī koka izstrādājumu ražotājs SIA “VTI Avoti” un kafejnīca “Pērtnieku Gardumi”. Atrodoties pilsētas industriālajā teritorijā, viesi tika iepazīstināti ar pilsētas ekonomiskās attīstības tendencēm un uzņēmējdarbības vidi kopumā. Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs pozitīvi novērtēja Rēzeknes SEZ nozīmi līdzšinējā Rēzeknes attīstībā, kā arī pauda cerību, ka vizītes laikā redzētie praktiskie piemēri ļaus saprast, kā valsts var palīdzēt, lai veicināt vēl straujāku attīstību.

Lai labāk varētu izprast esošo uzņēmējdarbības vidi Rēzeknē un apspriest iespējamo sadarbību, pievienoties sarunai ar ekonomikas ministru tikai aicinātas Rēzeknes SEZ komercsabiedrības un vietējie uzņēmumi. Vairāki uzņēmēji pieminēja grūtības, kas radušās COVID-19 vīrusa krīzes dēļ un ministram tika jautāts, kādi atbalsta instrumenti būs pieejami uzņēmumiem, kas no tā ir cietuši. Atbildot uz to, ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs informēja: “Ministrija ir izstrādājusi risinājumus COVID-19 radīto seku atbalstam tūrisma, eksportējošajiem un ražojošajiem uzņēmumiem, turklāt paralēli tam tiks dibināti divi jauni “Altum” fondi, kuri dos iespēju uzņēmumiem pārstrukturizēties, lai turpināt darboties”.

Rēzeknes SEZ pārvaldniece Sandra Ežmale atzinīgi vērtē ekonomikas ministra Jāņa Vitenberga un parlamentārā sekretāra Jurģa Miezaiņa pausto viedokli par starpinstitūciju sadarbības veicināšu arī tādā jautājumā kā teritorijas plānošana. Kā tika uzsvērts, tad ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs ir devis uzdevumu aktualizēt problemātiku teritorijas plānojumu izstrādes jautājumos, lai rastu kopīgus risinājumus un kopsaucēju sadarbojoties Ekonomikas ministrijai, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai un Latvijas Investīciju un Attīstības aģentūrai.

Vizītes ietvaros tika apskatīti arī citi pilsētas objekti kā Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas Inženieru fakultāte, Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs “Zeimuļs” un jaunuzbūvētais Olimpiskais centrs “Rēzekne”.

 

 

Foto: A.Lebeds