PANĀKUMU ĶĪLA – PASTĀVĪGA KUSTĪBA UZ PRIEKŠU

  Ziņas/PANĀKUMU ĶĪLA – PASTĀVĪGA KUSTĪBA UZ PRIEKŠU

PANĀKUMU ĶĪLA – PASTĀVĪGA KUSTĪBA UZ PRIEKŠU

2019. gada 11. Oktobris

Šī gada novembrī tiks atvērta Kazahstānas vēstniecība Latvijā, kas ir nozīmīgs signāls uzņēmējiem, ka ekonomiskā sadarbība starp abām valstīm kļūs vēl ciešāka. 3.oktobrī Rēzekni apmeklēja Kazahstānas Republikas konsuls Latvijā Kairats Kambarovs un Baltijas-Kazahstānas ekonomiskās attīstības asociācijas pārstāvji. Vizītes mērķis – iepazīšanās ar Latvijas reģioniem. Jāatzīmē, ka kopš Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas šī bija pirmā Kazahstānas diplomātiskā pārstāvja oficiālā vizīte Rēzeknē. Vizīti organizēja Rēzeknes Speciālās ekonomiskās zonas administrācija, delegācija tikās ar Rēzeknes Domes un Rēzeknes novada domes pārstāvjiem, apmeklēja vairākus RSEZ objektus, kā arī viesojās Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā.

Kazahstānā šobrīd strauji attīstās ekonomika, inovācijas, tādēļ valsts ir atvērta sadarbībai augsto tehnoloģiju projektu jomā. Tieši šī iemesla dēļ īpašu viesu interesi un atzinību izpelnījās RSEZ uzņēmums LEAX RĒZEKNE. Savukārt Latgales uzņēmēji tikšanās laikā pauda interesi par iespējām piedalīties celtniecības tenderos, kā arī kopuzņēmumu izveide. Tika apspriestas arī Latvijas produkcijas eksporta iespējas Kazahstānas tirgū.

Kazahstāna spēlē būtisku lomu, atrodoties Jaunā Zīda ceļa krustpunktā, tāpēc Kairats Kambarovs tikšanās laikā uzsvēra šī transporta koridora perspektīvas. Kā zināms, arī Latvijas ģeogrāfiskais novietojums un modernais transporta un loģistikas infrastruktūras piedāvājums ir loģiska jaunā Zīda ceļa sastāvdaļa, kas paver aizvien plašākas iespējas sadarbībai.

Vizītes laikā K. Kambarovs visiem tikšanās dalībniekiem dāvināja Pirmā Kazahstānas Republikas Prezidenta Nursultana Nazarbajeva monogrāfiju "Neatkarības ēra", kas ir tulkota un izdota latviešu valodā. Grāmatā akcentēts, ka svarīgākā mācība, ko sagādājusi neatkarīgās Kazahstānas vēsture, ir tā, ka ir iespējams lauzt jebkādas nelabvēlīgas tendences, apgāzt jebkādas negatīvas prognozes un sasniegt visambiciozākos un nesasniedzamākos mērķus. Panākumu ķīla ir pastāvīga kustība uz priekšu.

Makroekonomikas skaitļi liecina, ka īsā laika posmā Kazahstāna ir paveikusi apbrīnojamu uzrāvienu, pārtopot no pilnīgi sabrukušas postpadomju zemes par mūsdienīgu un attīstītu valsti. Kā atzīmē aģentūra Bloomberg, citējot N. Nazarbajevu, pēdējos 20 gados tiešo ārvalstu investīciju apjoms ir bijis 300 miljardi eiro. Tas panākts ar investoriem pievilcīgu nodokļu atlaižu, atvieglojumu un valstiska atbalsta politiku.

Kazahstānas delegācijas sastāvā Rēzekni apmeklēja arī Kazahstānas uzņēmuma "Eko Air" īpašnieks Rastislavs Lī, Baltijas un Kazahstānas ekonomiskās attīstības asociācijas pārstāvji Aleksandrs Vidjakins un Jevgenijs Pavlovs.

 2

3

4