73 valstu brīvo ekonomisko zonu līderi diskutē par jaunām idejām un iespējām gadskārtējā konferencē

  Ziņas/73 valstu brīvo ekonomisko zonu līderi diskutē par jaunām idejām un iespējām gadskārtējā konferencē

73 valstu brīvo ekonomisko zonu līderi diskutē par jaunām idejām un iespējām gadskārtējā konferencē

2019. gada 15. Jūlijs

Viens no modernās pasaules inovatīvākajiem un aktīvākajiem biznesa līderiem sers Ričards Brensons atzīmē: "Bizness – tie ir personīgie kontakti. Nav svarīgi, cik aizņemts tu esi… ikviens var un ikvienam ir jākļūst par tīklotāju". (Ričards Brensons) Tīklošana (angl.val. – networking) tiek dēvēta par vienu no nozīmīgākajām mūsdienu uzņēmēja prasmēm. Jaunas iespējas, inovatīvas idejas, radošas partnerības, sekmīgu nākotnes projektu aizmetņi, protams, var rasties arī, smadzeņojot savā komandā, bet spridzinoši aizsākumi visbiežāk prasa neierastu skatījumu uz lietām, redzējumu no cita skatu punkta. Tieši tāpēc jebkuru pasākumu – konferenču, forumu, gadatirgu – pievienotā vērtība ir tieši saistīta ar spēju izvēlēties, plānot, dibināt, atlasīt, veidot, uzturēt un pēc tam arī "spodrināt" iegūtos kontaktus. 

Viens no veidiem, kā iegūt jaunas partnerības, jaunāko informāciju un jaunas idejas ir piedalīšanās profesionālās organizācijās, kuras parasti apvieno attīstībā un izaugsme ieinteresētas personas – kā industriju pārstāvjus, tā arī pētniekus un zinātniekus, nevalstiskās organizācijas un valsts iestādes, tā arī potenciālos investorus. Tieši tāda organizācija ir Pasaules Brīvo Zonu Organizācija (PBZO), kas dibināta 2014.gadā un šobrīd apvieno ap 500 biedru vairāk kā 120 valstīs. Gadskārtējā PBZO rīkotajā forumā, kas notika jūnija beigās Barselonā, piedalījās vairāk nekā 1000 dalībnieku, pārstāvot 73 valstis, piedāvājot 35 jomas līderu uzstāšanās un prezentācijas. 

Sandra Ežmale, RSEZ pārstāve forumā, atzīmē trīs interesantas iniciatīvas, kas tika izsludinātas PBZO Barselonas kongresā. Tās ir trīs tiešsaistes platformas. Pirmā ir Atvērtā Universitāte (The Open University) – resurss sadarbībā ar , kurā ir pieejami kā maksas, tā arī bezmaksas kursi un mācību materiāli ikvienam interesentam. Otra platforma piedāvā analītisku instrumentu the Izdihar Index, kas ļauj brīvo zonu dalībniekiem augšupielādēt savus darbības rādītājus un, izmantojot ekskluzīvu PBZO analītiku, kartēt savu ceļu uz optimālu sniegumu. Trešā ir B2B (Business to Business) tiešsaistes platforma, kurā brīvās zonas var savstarpēji mijiedarboties drošā vidē. 

"Piedalīšanās PBZO forumā bija vienreizēja iespēja vēstīt par priekšrocībām, kuras ārvalstu uzņēmēji var izmanot, izvēloties sadarbību ar Rēzeknes SEZ", uzsver Sandra Ežmale. 

Vairāk informācijas skat. http://www.aice2019.com/  un https://www.worldfzo.org/