Rēzeknes SEZ komercsabiedrības sekmīgi noslēgušas 2018. gadu

  Ziņas/Rēzeknes SEZ komercsabiedrības sekmīgi noslēgušas 2018. gadu

Rēzeknes SEZ komercsabiedrības sekmīgi noslēgušas 2018. gadu

2019. gada 18. Janvāris

Rēzeknes speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) komercsabiedrību apgrozījums 2018. gadā pārsniedzis 100 miljonus eiro, liecina provizoriskais komercsabiedrību darbības rādītāju apkopojums. Ievērojami uzlabojušies ir arī citi Rēzeknes SEZ komercsabiedrību darbības rādītāji.

Pozitīvas izmaiņas apgrozījumā iezīmējas divām trešdaļām komercsabiedrību. Var secināt, ka pagājušais gads ir bijis veiksmīgs lielākajai daļai no Rēzeknes SEZ komercsabiedrībām. Lielākais apgrozījuma pieaugums novērojams kokapstrādes uzņēmumam “VEREMS”, kas palielinājies par vairāk kā 5 miljoniem aizvadītajā gadā sasniedzis 38 miljonus eiro.

Rēzeknes SEZ komercsabiedrības 2018. gadā ir izveidojušas 43 jaunas darba vietas. Lielākie darba devēji Rēzeknes joprojām ir „VEREMS” RSEZ SIA, SIA „LEAX Rēzekne” RSEZ un RSEZ „MAGISTR- FISKEVEGN GROUP.MFG” SIA. Turklāt metālapstrādes uzņēmums SIA „LEAX Rēzekne” RSEZ ir palielinājis darba vietu skaitu par 20% salīdzinājuma ar 2017. gadu.

Rēzeknes SEZ komercsabiedrības turpina veikt ilgtermiņa ieguldījumus moderno tehnoloģiju un infrastruktūras attīstībā, aizvadītajā gadā veicot ilgtermiņa ieguldījumus 10 miljonu eiro apmērā.

Jāpiemin, ka 2018. gada beigās noslēdzās 14 Rēzeknes SEZ komercsabiedrību ieguldījumi projekti, kas tika īstenoti laika posmā no 2014. līdz 2018. gadam. Kopumā tika veikti ieguldījumi 44 miljonu eiro apmērā. Turklāt pērn tika uzsākta 4 jaunu ieguldījumu projektu īstenošana, kuru kopējais investīciju apjoms sasniegs gandrīz 50 miljonu eiro līdz 2022.gadam.

Starp iesniedzējiem ir arī uzņēmums RSEZ SIA “FLORAPLANET”, kas Rēzeknes SEZ komercsabiedrības statusu ir ieguvis 2018. gadā. Uzņēmums nodrošina elektronisku tirdzniecības platformu lauksaimniecības augu produktu ražotājiem. Vietne joprojām ir attīstības procesā, bet daudzu Eiropas piegādātāju ziedi un augi jau ir pieejami Krievijas patērētājiem.