Pieaug RSEZ komercsabiedrību apgrozījums, 2015. gadu vērtē kā veiksmīgu

  Ziņas/Pieaug RSEZ komercsabiedrību apgrozījums, 2015. gadu vērtē kā veiksmīgu

Pieaug RSEZ komercsabiedrību apgrozījums, 2015. gadu vērtē kā veiksmīgu

2015. gada 29. Decembris
Apkopojot provizoriskos 2015. gada darbības rādītājus, var secināt, ka RSEZ komercsabiedrībām būtiski palielinājies apgrozījums un rezultāti būs augstāki nekā iepriekšējā gadā. Turklāt gads bijis veiksmīgs biznesa labās prakses novērtējumā – vairāki uzņēmumi saņēmuši nacionāla un reģionāla līmeņa apbalvojumus.

Viens no lielākajiem RSEZ ražošanas uzņēmumiem – finiera ražotne “VEREMS” RSEZ SIA prognozē, ka šogad apgrozījuma pieaugums būs 5 milj. un kopējais gada apgrozījums sasniegs 30 milj. eiro. Uzņēmums šogad saņēmis Latvijas Darba devēju konfederācijas Gada balvu 2015 kā labākais darba devējs Latgalē, kā arī Valsts Vides dienesta “Zaļās izcilības balvu”, bet uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Jānis Staris Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, 4.maijā iecelts par Atzinības krusta virsnieku par nozīmīgo ieguldījumu Latvijas tautsaimniecībā, īpaši kokapstrādes nozares attīstībā Latvijā un ieguldījumu Latvijas vārda popularizēšanā ārvalstīs.

Arī metālapstrādes uzņēmums SIA “LEAX Rēzekne” RSEZ šogad kāpinājis apgrozījuma rādītājus un no 11,13 milj. eiro apgrozījuma pagājušajā gadā prognozē 12,3 milj. eiro apgrozījuma rādītāju šogad. Uzņēmumam 2015. gadā pasniegta Latgales reģiona Uzņēmēju gada balva nominācijā “Lielākais darba devējs”, novērtējot uzņēmuma izaugsmi, darba vietu skaita pieaugumu un sociāli atbildīgu uzņēmējdarbību.

Tāpat “LEAX Rēzekne” darbības rādītāji pozitīvi ietekmējuši arī kopējo RSEZ reitingu populārā britu laikraksta “Financial Times” izdevuma “fDi Magazine” veiktajā aptaujā par perspektīvākajām eonomiskajām zonām pasaulē. Šajā aptaujā RSEZ guvusi atzinību divās kategorijās – infrastruktūras attīstība un reinvestīcijas. Pētījumā “Global Free Zones of the Year Awards 2015” tika aicinātas pieteikties brīvās/speciālās ekonomiskās zonas no visas pasaules, aizpildot aptauju par zonas pievilcību, iespējām un piedāvājumu investoriem. Kategorijā par reinvestīcijām RSEZ guvusi atzinību, ņemot vērā komercsabiedrību reinvestīcijas, jo īpaši metālapstrādes uzņēmuma “LEAX Rēzekne” par 1000 kvadrātmetriem paplašināto ražošanas platību.

Valsts Vides dienesta “Zaļās izcilības balvu” šogad saņēmusi vēl viena RSEZ komercsabiedrība – graudu elevators “Rēzeknes Dzirnavnieks”. Arī šis uzņēmums 2015. gadu vērtē kā veiksmīgu, jo tiek prognozēts apgrozījuma pieaugums no 3,2 milj. eiro 2014. gadā līdz 4 milj. eiro šogad.

Patlaban RSEZ komercsabiedrības statuss piešķirts 18 uzņēmumiem. Būtiskākās nozares ir kokapstrāde, metālapstrāde, iekārtu un instrumentu ražošana, uzglabāšana un noliktavu saimniecība. Kopējais RSEZ komercsabiedrību apgrozījums 2014. gadā bija 64,73 milj. eiro, uzņēmumos kopā nodarbināti vairāk nekā 760 strādājošo.