Rēzeknes SEZ piedalās Pasaules brīvo zonu organizācijas ikgadējā konferencē un izstādē

  Ziņas/Rēzeknes SEZ piedalās Pasaules brīvo zonu organizācijas ikgadējā konferencē un izstādē

Rēzeknes SEZ piedalās Pasaules brīvo zonu organizācijas ikgadējā konferencē un izstādē

2018. gada 09. Maijs

Apvienojot brīvās zonas no visas pasaules, šī gada aprīļa beigās un maija sākumā Pasaules brīvo zonu organizācija rīkoja Ikgadējo starptautisko konferenci un izstādi (AICE 2018), kas tika veltīta tematam “Brīvās zonas 10X – Ceļš uz Labklājību”. Veicinot starptautisko sadarbību, AICE 2018 pasākumos Dubaijā (Apvienotajos Arābu Emirātos) tika pārstāvēta arī Rēzeknes SEZ pārvalde.

Ievadot AICE 2018, pasākuma papildprogrammas ietvaros, 27.–29. aprīlī norisinājās apmācības “Nākotnes līderi” (“Leaders of the Future”). Apmācību laikā dalībniekiem bija iespēja pilnveidot zināšanas investīciju piesaistē, attīstīt brīvo zonu pārvaldības un menedžmenta prasmes, iepazīties ar dažādiem tirdzniecības un reģionālās attīstības veicināšanas instrumentiem. 29. aprīlī norisinājās arī vēl viens AICE 2018 papildprogrammas pasākums – diskusija “Vienas Jostas Vienas Zonas Alianse” (“One Belt One Zone Alliance”). Diskusija tika veltīta starptautiskās sadarbības jautājumiem transporta un loģistikas nozarē, kas nākotnē spētu veicināt sadarbību starp Eiropas, Āzijas un Indijas brīvajām zonām šajā nozarē.

Savukārt 30. aprīlī un 1. maijā norisinājās galvenie AICE 2018 pasākumi – Pasaules brīvo zonu organizācijas kongress, izstāde un konference. Pasākums tika veltīts tādiem tematiem kā: inovācijām un tehnoloģijām draudzīgas brīvās zonas, “zaļās” jeb videi draudzīgās zonas, drošība un drošas muitas procedūras brīvajās zonās u.c. Pasaules brīvo zonu organizācija šādu pasākumu rīkoja jau 4. gadu un tiek lēsts, ka tas pulcēja vairāk nekā 900 dalībniekus no vairāk nekā 80 pasaules valstīm.

Pasaules brīvo zonu organizācijas kongresa ietvaros, 1. maijā tika parakstīts arī Saprašanās memorands par Eiropas brīvo zonu un industriālo parku asociāciju, kuru parakstīja arī Rēzeknes SEZ pārvalde. Parakstītais memorands ir pamats tālākajam darbam Eiropas brīvo zonu un industriālo parku asociācijas dibināšanai, kuru ir uzņēmusies veikt Barselonas brīvā zona – El Consorci de la Zona Franca de Barcelona. Asociācijas galvenais dibināšanas mērķis ir nodrošināt brīvo zonu interešu pārstāvniecību Eiropas līmeni, veicināt drošu un ilgtspējīgu industriālo teritoriju attīstību, kā arī sekmēt sadarbību starp brīvajām zonām.

Paralēli dalībai pasākumos notika arī Rēzeknes SEZ pārvaldnieces tikšanās ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pārstāvniecības Apvienotajos Arābu Emirātos pārstāvjiem. Tikšanās mērķis bija iepazīstināt Pārstāvniecības darbiniekus ar Rēzeknes SEZ piedāvātajām iespējām veicinātu sadarbību investīciju piesaistes jomā.

 

Foto no Rēzeknes SEZ pārvaldes arhīva