Kanādas vēstniecības Latvijā padomnieks Džuds Pekora apmeklē Rēzekni un Rēzeknes novadu

  Ziņas/Kanādas vēstniecības Latvijā padomnieks Džuds Pekora apmeklē Rēzekni un Rēzeknes novadu

Kanādas vēstniecības Latvijā padomnieks Džuds Pekora apmeklē Rēzekni un Rēzeknes novadu

2018. gada 08. Aprīlis

Ar mērķi iepazīt sociālo un ekonomisko situāciju Latvijas reģionos, šī gada martā divu dienu vizītē Kanādas vēstniecības Latvijā padomnieks Džūds Pekora apmeklēja Rēzekni un Rēzeknes novadu, tiekoties ar pašvaldību un Rēzeknes SEZ pārvaldes pārstāvjiem, kā arī apmeklējot kultūras objektus un izglītības iestādes.

Vizītes pirmajā dienā, 22. martā Kanādas vēstniecības padomnieks Džuds Pekora tikās ar Rēzeknes novada pašvaldības pārstāvjiem, kā arī apmeklēja Lūznavas muižu un Maltas vidusskolu. Savukārt 23. martā vēstniecības pārstāvji tikās ar Rēzeknes pilsētas domes un Rēzeknes SEZ pārvaldes pārstāvjiem, kā arī apmeklēja Rēzeknes Zaļo sinagogu, Latgales Vēstniecību “GORS” un Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju.

Tiekoties ar Rēzeknes SEZ pārvaldi, Kanādas vēstniecības pārstāvji tika iepazīstināti ar Rēzeknes SEZ piedāvāto atbalstu uzņēmējiem, investīciju objektu teritorijām Rēzeknes SEZ, kā arī reģiona uzņēmējdarbības vides aspektiem. Vizītes ietvaros Džuds Pekora uzsvēra arī pastiprināto ekonomikas sadarbību starp Latviju un Kanādu kopš 2016. gada, kad spēkā stājās Eiropas Savienības un Kanādas Brīvās tirdzniecības līgums (CETA), un pauda cerību, ka savstarpējā ekonomiskā sadarbība starp valstīm tiks paplašināta arī nākotnē.

Šī ir otrā Kanādas vēstniecības Latvijā padomnieka vizīte ārpus Rīgas kopš stāšanās amatā. Vizītes ietvaros viņš atzinīgi novērtēja Rēzeknes pilsētas un Rēzeknes novada pašvaldības ieguldījumu teritorijas attīstībā, tostarp arī kultūras, izglītības un ekonomikas infrastruktūras uzlabošanā.

 

Foto: Rēzeknes pilsētas dome