Eiropas brīvās zonas gatavojas apvienoties kopīgā organizācija

  Ziņas/Eiropas brīvās zonas gatavojas apvienoties kopīgā organizācija

Eiropas brīvās zonas gatavojas apvienoties kopīgā organizācija

2018. gada 15. Marts

Ar mērķi veicināt sadarbību starp brīvajām zonām un nodrošināt to interešu pārstāvniecību Eiropas līmenī, 2018. gada 9. martā Barselonas brīvajā zonā Concorci de la Zona Franca de Barcelona norisinājās Eiropas brīvo zonu vadītāju tikšanās, kuras laikā pārrunāja iespēju dibināt Eiropas brīvo zonu asociāciju.

Latviju tikšanās laikā pārstāvēja Rēzeknes SEZ pārvaldniece Sandra Ežmale. Kopumā pasākuma dalību ņēma pārstāvji no Barselonas brīvās zonas (Spānija), Serbijas brīvo zonu apvienības un Pirotas brīvās zonas (Serbija), Lietuvas speciālo ekonomisko zonu asociācijas un Klaipēdas speciālās ekonomiskās zonas (Lietuva), Starhoviches speciālās ekonomiskās zonas (Polija) un Maķedonijas speciālo ekonomisko zonu direkcijas, kā arī no Pasaules brīvo zonu organizācijas.

Tikšanās laikā tika pārrunāti dažādi jautājumi, kas saistīti ar iespēju dibināt Eiropas brīvo zonu asociāciju, tai skaitā, tās iespējamais darbības modelis, funkcijas un darba uzdevumi, dalībnieku loks u.c. jautājumi. Organizācijas dibināšanas pamatā ir vēlme Eiropas brīvajām zonām apvienoties to interešu pārstāvniecības nodrošināšanai Eiropas līmenī, kā arī kopēju projektu īstenošanai un pieredzes apmaiņai.

Eiropas brīvo zonu asociācijas dibināšanu ir iniciējusi Barselonas brīvā zona Consorci de la Zona Franca de Barcelona, kas pastāv jau 100 gadus, sadarbībā ar Pasaules brīvo zonu organizāciju. Interesi par iespēju ņemt dalību šādā organizācijā izrādījušas arī brīvās zonas no Krievijas, Horvātijas, Bosnijas un Hercegovinas.

 

Foto: Consorci de la Zona Franca de Barcelona