Rēzeknes pilsēta 6. vietā investīciju piesaistes kategorijā Eiropas nākotnes pilsētu un reģionu reitingā

  Ziņas/Rēzeknes pilsēta 6. vietā investīciju piesaistes kategorijā Eiropas nākotnes pilsētu un reģionu reitingā

Rēzeknes pilsēta 6. vietā investīciju piesaistes kategorijā Eiropas nākotnes pilsētu un reģionu reitingā

2018. gada 25. Februāris

Šā gada 12. februārī britu laikraksta “Financial Times” izdevumā “fDi Magazine” tika publicēti Eiropas nākotnes pilsētu un reģionu reitinga (European Cities of the Future 2018/19) rezultāti. Rēzeknes pilsēta reitingā ieņēmusi 6. vietu starp mikro pilsētām ārvalstu investīciju piesaistes kategorijā, pateicoties plānotajiem vērienīgajiem Rēzeknes pilsētas domes infrastruktūras attīstības projektiem Rēzeknes SEZ teritorijā un Rēzeknes SEZ priekšrocībām un sasniegumiem.

Pētījumā Eiropas pilsētas tika izvērtētas lielo, vidējo, mazo un mikro pilsētu kategorijās, vērtējot to ekonomisko potenciālu, cilvēkresursus draudzīgumu biznesam, izmaksu efektivitāti, ārvalstu tiešo investīciju piesaistes stratēģiju, infrastruktūru. Izvērtējums veikts, apkopojot informāciju par Eiropas pilsētām un reģioniem, to sasniegumiem un statistikas datiem iepriekšējos gados, kā arī īstenotajām iniciatīvām investīciju piesaistei un izaugsmes veicināšanai.

Rēzeknes pilsēta tika atzīta par 6. labāko mikro pilsētu (līdz 100 tūkstošiem iedzīvotāju) konkurencē kategorijā “FDI Strategy”. Kopumā pētījumā tika izvērtēti 146 pieteikumi. Par labāko šajā kategorijā atzīta Īrijas pilsēta Limerika, savukārt līdztekus Rēzeknei apbalvojumu saņēmušas arī Latvijas pilsētas Ventspils un Valmiera. 

Vērtējot pilsētu un reģionu ārējo tiešo investīciju piesaistes stratēģiju, nozīmīgi ir pieejamie atbalsta mehānismi un īstenotās iniciatīvas investīciju piesaistei. Rēzeknes kontekstā, tas ir investoriem pieejamais atbalsts, ko nodrošina Rēzeknes speciālā ekonomiskā zona: izdevīgas nodokļu atlaides, kā arī konsultatīvais atbalsts investīciju projektu ieviešanas gaitā un uzņēmuma turpmākajā darbā. Īpaša nozīme investīciju piesaistē ir arī Rēzeknes pilsētas domes un Rēzeknes novada pašvaldības īstenotajiem projektiem uzņēmējdarbības infrastruktūras attīstībā, kuru ietvaros potenciālajiem investoriem tiks nodrošināta pieeja publiskajai infrastruktūrai, kā arī rūpniecības kompleksa un noliktavas ēkas būvniecības projektiem.

Īpaši priecē tas, ka šis sasniegums ir bijis iespējams, pateicoties Rēzeknes SEZ pārvaldes ieguldītajam darbam investīciju piesaistē un attīstības veicināšanā Rēzeknē. Tāpat šo sasniegumu ir veicinājušas arī Rēzeknes SEZ pārvaldes un tās sadarbības partneru īstenotās iniciatīvas, kā arī Rēzeknes SEZ veiksmes piemēri ārvalstu investīciju piesaistē – uzņēmumi “NewFuels” RSEZ SIA un “Energy Resources CHP” RSEZ SIA.


Plašāka informācija par pētījumu pieejama: https://www.fdiintelligence.com/Locations/Europe/fDi-s-European-Cities-and-Regions-of-the-Future-2018-19-FDI-Strategy-Cities.

Foto: fDi Intelligence