2017. gadā pieaudzis Rēzeknes SEZ komercsabiedrību apgrozījums

  Ziņas/2017. gadā pieaudzis Rēzeknes SEZ komercsabiedrību apgrozījums

2017. gadā pieaudzis Rēzeknes SEZ komercsabiedrību apgrozījums

2018. gada 06. Februāris

Kā liecina apkopotie provizoriskie komercsabiedrību rādītāji par 2017. gadu, Rēzeknes speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) komercsabiedrības zonas 20. darbības gadu noslēgušas aptuveni ar 95 miljonu eiro apgrozījumu, kas salīdzinājumā ar 2016. gadu iezīmē pieaugumu par 13%.

2017. gads Rēzeknes SEZ komercsabiedrībām ir bijis stabilas izaugsmes gads. Apgrozījuma rādītāju pieaugums ir vērojams lielākajā daļā no Rēzeknes SEZ komercsabiedrībām, turklāt daudzās no tām tas ievērojami pieaudzis un pat dubultojies. Lielākais apgrozījuma pieaugums 2017. gadā bija vērojams metālapstrādes uzņēmumos RSEZ SIA “LATSTAB” un SIA “LEAX Rēzekne” RSEZ.

Atskatoties uz pērn paveikto, jāteic, ka 20. darbības gads Rēzeknes SEZ un 19 tās komercsabiedrībām ir bijis veiksmīgs. 2017. gadā Rēzeknes SEZ komercsabiedrības statuss piešķirts vienam uzņēmumam – RSEZ SIA “Alfa Lithium”, kas nodarbojas ar metālu un metāla rūdu vairumtirdzniecību. Turklāt pagājušajā gadā lēmumu par darbības paplašināšanu Rēzeknes SEZ teritorijā ir pieņēmušas vairākas Rēzeknes SEZ komercsabiedrības, tostarp kokapstrādes uzņēmums “VEREMS” RSEZ SIA un metālapstrādes uzņēmums SIA “LEAX Rēzekne” RSEZ.

Aizvadītājā gadā Rēzeknes SEZ un tās komercsabiedrības ir guvušas atzinību gan nacionālā, gan starptautiskā mērogā. Kokskaidu granulu ražotājs “NewFuels” RSEZ SIA kļuvis par Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras rīkotā konkursa “Eksporta un inovāciju balva 2017” laureātu kategorijā “Eksportspējīgākais komersants” lielo/vidējo komercsabiedrību grupā. Uzņēmums “Energy Resources CHP” RSEZ SIA saņēmis Valsts ieņēmumu dienesta apbalvojumu kā Lielākais nodokļu maksātājs Latgales reģionā mazo nodokļu maksātāju grupā. Savukārt Rēzeknes SEZ kopumā guvusi starptautisku atzinību izdevuma fDi Magazine aptaujā par perspektīvākajām pasaules brīvajām zonām Global Free Zones of the Year 2017.

Mainoties valsts kopējai nodokļu politikai, 2018. gads Rēzeknes SEZ komercsabiedrībām nāk ar jauniem izaicinājumiem. Turpmāk uzņēmumu reinvestētā jeb nesadalītā peļņa ar nodokļiem netiks aplikta, savukārt Latvijas speciālajās ekonomiskajās zonās un brīvostās pieejamie uzņēmuma ienākuma nodokļa atvieglojumi būs attiecināmi tikai uz dividendēm. Tādēļ, lai sniegtu papildus atbalstu uzņēmumu attīstībai, Rēzeknes SEZ pārvalde un komercsabiedrības atbalsta Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas ierosinājumu paplašināt Rēzeknes SEZ komercsabiedrībām pieejamo atvieglojumu klāstu piešķirot papildus iedzīvotāju ienākuma nodokļa atvieglojumus.ienākuma nodokļa atvieglojumus.

Foto no RSEZ SIA “LATSTAB” arhīva