“NewFuels” RSEZ SIA kļūst par LIAA “Eksporta un Inovācijas Balvas 2017” laureātu

  Ziņas/“NewFuels” RSEZ SIA kļūst par LIAA “Eksporta un Inovācijas Balvas 2017” laureātu

“NewFuels” RSEZ SIA kļūst par LIAA “Eksporta un Inovācijas Balvas 2017” laureātu

2017. gada 14. Decembris

Šā gada 7. decembrī svinīgā ceremonijā Rīgas pils Svētku zālē tika paziņoti LIAA un Ekonomikas ministrijas rīkotā konkursa “Eksporta un inovācijas balva 2017” laureāti. Ceremonijā apbalvojums tika piešķirts Rēzeknes SEZ komercsabiedrībai “NewFuels” RSEZ SIA kā eksportspējīgākajam komersantam lielo/vidējo komercsabiedrību grupā.

Uzņēmums “NewFuels” RSEZ SIA konkursā “Eksporta un Inovāciju balva 2017” ieguva 1. vietu kategorijā “Eksportspējīgākais komersants” lielo/vidējo komercsabiedrību grupā. Industriālo kokskaidu granulu ražotājs “NewFuels” RSEZ SIA eksportē 100% no saražotās produkcijas, un tā galvenais eksporta galamērķis ir Vācija. Pateicoties uzņēmumā veiktajiem ieguldījumiem, šobrīd tas ir lielākais industriālo granulu ražotājs Baltijas valstīs, vienā ražotnē.

Dalībai konkursā “Eksporta un Inovācijas balva 2017” kopumā tika pieteikti 170 pretendenti, no kuriem dalībai otrajā kārtā tika izvirzīti 30 uzņēmumi. Konkursa 2. kārtas ietvaros novembra sākumā uzņēmumu “NewFuels” RSEZ SIA apmeklēja žūrija, lai izvērtētu uzņēmuma darbu. Žūrijas locekļu vidū bija pārstāvji no Valsts Prezidenta Kancelejas, Ekonomikas ministrijas, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras, Latvijas Bankas, Latvijas Darba devēju konfederācijas, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras, Luminor Bankas, Latvijas Universitātes, Rīgas Tehniskās universitātes, Agroresursu un ekonomikas institūta, ALTUM, laikraksta Dienas Bizness, Latvijas Tehnoloģiskā centra, Latvijas Institūta, Latvijas Dizaineru savienības un Latvijas Jauno zinātnieku apvienības.

Konkursa mērķis ir paust atzinību un godināt Latvijas komersantus, kas sasnieguši labus rezultātus, gan radot jaunus un eksportspējīgus produktus, gan nodrošinot vietējo tirgu ar augstas kvalitātes pašmāju ražojumiem. Svinīgajā apbalvošanas ceremonijā uzņēmumus sveica konkursa patrons, Valsts Prezidents Raimonds Vējonis, Ekonomikas ministrs Arvils Ašerādens, LIAA Direktors Andris Ozols.

Plašāka informācija par konkursu un atskats uz svinīgu apbalvojumu pasniegšanas ceremoniju pieejams: http://eib.liaa.gov.lv/.

Foto: Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra