Rēzeknes SEZ turpina sadarbību ar Brīvo ekonomisko zonu “Vitebska”

  Ziņas/Rēzeknes SEZ turpina sadarbību ar Brīvo ekonomisko zonu “Vitebska”

Rēzeknes SEZ turpina sadarbību ar Brīvo ekonomisko zonu “Vitebska”

2017. gada 23. Oktobris

Ar mērķi pārrunāt kopīgo projektu realizācijas iespējas un veicināt savstarpējo ekonomisko sadarbību, šā gada oktobrī Rēzeknes SEZ pārvalde darba vizītē apmeklēja Baltkrievijas Republiku.

Darba vizītes galvenais mērķis bija pārrunāt iespēju realizēt kopīgu pārrobežu projektu Eiropas kaimiņattiecību instrumenta Latvijas – Lietuvas – Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas ietvaros. Tiekoties ar Brīvo ekonomisko zonu “Vitebska” un Vitebskas Darba devēju un uzņēmēju asociācijas pārstāvjiem, tika pārrunāta iespēja kopīgi veidot projektu abu speciālo ekonomisko zonu teritorijas attīstībai, kā arī sadarbības veicināšanai un pieredzes apmaiņai starp uzņēmējiem un uzņēmējdarbības atbalsta institūcijām Latvijā un Baltkrievijā.

Vizītes ietvaros Rēzeknes SEZ pārvaldes pārstāvji tikās arī ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pārstāvniecības Baltkrievijā vadītāju Georgiju Vojevodu un piedalījās individuālās tikšanās ar uzņēmējiem, lai veicinātu savstarpējo ekonomisko sadarbību starp Latviju un Baltkrieviju. Brīvās ekonomiskās zonas “Vitebska” administrācijas pārstāvji vizītes ietvaros organizēja arī zonas teritorijas apskati un zonas uzņēmumu apmeklējumu.

Simboliski atzīmējot Brīvās ekonomiskās zonas “Vitebska” un Rēzeknes SEZ sadarbību, vizītes laikā abu zonu vadītāji kopā ar LIAA pārstāvniecības Baltkrievijā vadītāju iestādīja kokus Brīvās ekonomiskās zonas “Vitebska” 1. sektorā “Zhurzhevo”.