Valsts atbalsta biznesu – uzņēmējiem pieejams atbalsts 400 miljonu eiro apmērā

  Ziņas/Valsts atbalsta biznesu – uzņēmējiem pieejams atbalsts 400 miljonu eiro apmērā

Valsts atbalsta biznesu – uzņēmējiem pieejams atbalsts 400 miljonu eiro apmērā

2017. gada 09. Oktobris

Šā gada 4. oktobrī Rēzeknes SEZ pārvalde piedalījās Ekonomikas ministrijas, Attīstības finanšu institūcijas “ALTUM” (ALTUM) un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) rīkoja forumā “Valsts atbalsta biznesu” Rēzeknē, lai iepazīstinātu uzņēmējus ar pieejamo speciālās ekonomiskās zonas atbalstu.

Foruma ietvaros gan biznesa uzsācēji, gan esošie uzņēmēji tika iepazīstināti ar pieejamo atbalstu biznesa uzsākšanai un uzņēmuma attīstībai. Kā tika minēts pasākumā, šobrīd uzņēmējiem Latvijā kopumā pieejams valsts atbalsts vairāk nekā 400 miljonu eiro apmērā. Papildus Ekonomikas ministrijas, ALTUM, LIAA un Centrālās Finanšu līgumu aģentūras (CFLA) sniegtajām prezentācijām forumā ar saviem pieredzes stāstiem par biznesa veidošanu dalījās uzņēmēji, uzņēmumu “Inteco Wood”, “Resento”, “Caletum” un “Manco Energy Latgale” pārstāvji.

Foruma otrajā daļā dalībniekiem bija iespēja piedalīties tīklošanās sesijā, apmeklējot uzņēmējdarbības atbalsta organizāciju stendus. Līdztekus Rēzeknes SEZ pārvaldei un forumā rīkotājiem – ALTUM un LIAA – pasākumā varēja sastapt Valsts ieņēmumu dienesta (VID), Uzņēmumu reģistra, Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA), Lauku atbalsta dienesta, Izglītības un zinātnes ministrijas, Latgales Plānošanas reģiona, komercbanku u.c. organizāciju pārstāvjus.

Ekonomikas ministrijas, ALTUM un LIAA šoruden šādus forumus organizē visos Latvijas novados, lai sniegtu iespēju komersantiem vienuviet saņemt plašu informāciju par pieejamo un plānoto atbalstu. 27. septembrī forums tika organizēts Liepājā, savukārt oktobrī tas vēl norisināsies Jelgavā un Valmierā.