Rēzeknes SEZ kļūst par pasaules brīvo zonu organizācijas biedru

  Ziņas/Rēzeknes SEZ kļūst par pasaules brīvo zonu organizācijas biedru

Rēzeknes SEZ kļūst par pasaules brīvo zonu organizācijas biedru

2017. gada 27. Septembris

Apvienojoties ar brīvajām un speciālajām ekonomiskajām zonām, industriālajiem parkiem un brīvostām no 75 pasaules valstīm, Rēzeknes Speciālā ekonomiskā zona (SEZ) ir kļuvusi par Pasaules brīvo zonu organizācijas biedru.

Kā Pasaules brīvo zonu organizācijas biedrs Rēzeknes SEZ un tās komercsabiedrības turpmāk varēs izmantot brīvo zonu attīstības atbalsta programmas, platformas sadarbības veidošanai ar citām pasaules brīvajām zonām un to komercsabiedrībām, kā arī praktiski pielietot organizācijas zinātnisko un pētniecisko bāzi. 

Pasaules brīvo zonu organizācija tika dibināta 2014. gadā un ir reģistrēta Ženēvā (Šveice), savukārt tās galvenais birojs atrodas Dubajas Lidostas brīvajā zonā, Apvienotajos Arābu Emirātos. Pasaulē kopumā šobrīd darbojas aptuveni 3500 brīvās zonas t.i. industriālie parki, speciālās ekonomiskās zonas, brīvās ekonomiskās zonas, brīvostas utml. Šobrīd organizācijā ir apvienojušās vairāk nekā 330 brīvās zonas. 

Sadarbību ar Pasaules brīvo zonu organizāciju Rēzeknes SEZ uzsāka 2015. gadā kopīgi piedaloties speciālo ekonomisko zonu forumā Lietuvā, kam sekoja arī kopīga dalība arī citos ar Pasaules brīvo zonu organizācijas atbalstu organizētos pasākumos. Baltijas valstis Pasaules brīvo zonu organizācijā jau pārstāv Rīgas Brīvosta un Klaipēdas Brīvā ekonomiskā zona.